Më mbaj mend (për 1 muaj)

Calling

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Calling është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. The Calling are an American rock band from Los Angeles, California, best known for its hit single, "Wherever You Will Go". The group formed in 1999 and released two albums, Camino Palmero and Two, before going on an indefinite "hiatus" since 2005. They reformed in 2013 with a new lineup. The band was formed by Alex Band (vocals) and Aaron Kamin (guitar) when Kamin was dating Band's sister. Kamin and Band initially began jamming and writing songs ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Doors

Europe

Beatles

Queen

Lady Antebellum

Bon Iver

Maroon 5

Dope (Us)

Green Day

Incubus

Tags: Calling, The Calling


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet