Më mbaj mend (për 1 muaj)

Calvin Harris

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  6
 • Emri i Vërtetë:
 • Adam Richard Wiles
 • Vendlindja:
 • Dumfries, Skoci 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Calvin Harris është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Emri i Calvin Harris jashtë skene është Adam Richard Wiles. Ai është një Dj, këngëtar, tekst-shkrues dhe producent. Në 2006-ën nënshkroi kontratë me “Sony BMG” dhe një vit më vonë publikon albumin e tij të parë, “I Created Disco”, i cili u çertifikua i artë dhe shiti më shumë se 100 mijë kopje vetëm në Britani, duke arritur kulmin në vendin e tetë të “UK Albums Chart”. Një nga këngët promovuese e këtij albumi ka qenë “Acceptable in the 80’s”, e c...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Stromae

Alex Clare

James Arthur

Taio Cruz

Passenger

Arash

Sting

Chris Brown

Enrique Iglesias

Justin Bieber

Tags: Calvin Harris


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet