Më mbaj mend (për 1 muaj)

Capital T - Perjetesisht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14

Perjetesisht do te kem prane,
Edhe pse ti me neve mos jeto,
Zemra ime e mban peshen e barres qe me skam,
S'du me t'kujtu me lot ne sy,
Edhe pse zemra me eshte thy,
Kuptom shume e rond eshte,
Pesha e barres kur dikush t'mungon

Edhe nji dit pa ty po mduken si 1000,
Dy grushta dhè permbi pergjithmone lamtumire,
Deri ne ate dite qe do takohemi n'perjetesi,
Po lutna per ty qe shpirti yt me gjet qetsi,
Ah, ne ket bot s'lypi drejtsi,
Se e di qe s'ka,
Ah, n'ket bot s'lypi meshire,
Se kqyr ca na ke bo,
Ti s'e din sa na ke vra,
Ma mir shko mos me t'pa,
Ma mire mos ta kisha dit qe ti nuk je mo,
Jeta e padrejt nuk o njejt per krejt,
Ke me shku nje dit po ti na ike shume shpejt,
Andrrat kejt u prishen,
Po ndihna t'pa rendesishem,
Ti nuk kthehesh mo,
Po ndihna i pafufuqishem

Perjetesisht do te kem prane,
Edhe pse ti me neve mos jeto,
Zemra ime e mban peshen e barres qe me skam,
S'du me t'kujtu me lot ne sy,
Edhe pse zemra me eshte thy,
Kuptom shume e rond eshte,
Pesha e barres kur dikush t'mungon

Kom menu s'kom me mujt,
S'e din sa jom tu vujt,
Loti rrjedh si uje,
Sa here kush emrin ta permend,
Se plaga hala po dhemb,

Cdo nate mendoj per ty,
Ton kohen po m'rri ne mendje,
Po thu qe s'kthehesh mo,
E une po du me t'pa,
Jeta si me skenar,
Sikur film ne kinema,
E di qe kejt ca thom ate dit,
Zemer plas, zemer shplas,
Qe me kurrgjo nuk po mbushet mo,
N'kujtime mahna dhe me ty une n'anderr po perlahna,
Ike pa m'perqaf,
Me zemer t'thyme,
Ma n'fund ta fala

Perjetesisht do te kem prane,
Edhe pse ti me neve mos jeto,
Zemra ime e mban peshen e barres qe me skam,
S'du me t'kujtu me lot ne sy,
Edhe pse zemra me eshte thy,
Kuptom shume e rond eshte,
Pesha e barres kur dikush t'mungon
Capital T
Renditja: Top 200
Publikimi: 22/01/2022
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 19
Teksti: Capital T
Orkestrimi: RZON
Produksioni: RZON
Video Production: Gargia Global
Directed: Andi Decani
Production Manager: Blerim Shala
Cinematographer: Petrit Ukehajdaraj
Editing & Color Grading: Agon Nushi
1Stac: Milot Bunjaku
2Ndac: Valmir Berisha
Gaffer: Kreshnik Ukiqi, Zgjim Jashari
Best Boy: Dritero Krasniqi
Lights: Lorik Arifi, Ajet Haliti
Dolly Grip: Valmir Berisha, Kreshnik Ukiqi
Casting: Get Fast Cast
Costumography: Orhidea Berisha
Make Up: Sara Obertinca & Aida RamqajCapital T - Perjetesisht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perjetesisht".
3. Video është e këngës "Perjetesisht", por nuk këndohet nga Capital T.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Capital T:


Komente 0