A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Carly Rae Jepsen

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Mission 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Carly Rae Jepsen is a very famous international artist. Carly Rae Jepsen is a Canadian singer-songwriter from Mission, British Columbia currently based in Vancouver. In 2007, she placed third in Canadian Idol season five's competition and was a part of the Canadian Idol Top 3 concert tour.[3] Shortly after competing on Canadian Idol, she independently released her debut album, Tug of War, through MapleMusic Recordings on September 30, 2008. Three years later, she released a new single, titled "Call Me...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Anahi

Alexandra Stan

Leona Lewis

Ciara

Natalia Kills

Miranda Lambert

Jennifer Hudson

Christina Perri

Kat Deluna

Loreen


Tags: Carly Rae Jepsen

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019