A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Celi - Ah Moj Nane


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

//It's a long time that we try finding the lyrics to "Ah Moj Nane" sung by Celi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Celi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Besim Morina - Ah Moj Nane

Tanat t`mirat n`shpi me i pas,
krejt dynjan mu me ma fal.

Kur aty nan ti mungon,
aty jetes, jet si thon (2 x).

Ah moj nan, ah moj nan,
shiqoj vendet kah je kan,
shiqoj lulet qe i ke mbjell,
kush per ty do tju mer erë.

Kur t`vjen daja mem vizitu,
lot per n`faqe pom shkojn mu.

Me shkon mendja te ti oj nan,
tishe kon perpara mej dal (2 x).

Ah moj nan, ah moj nan,
shiqoj mendjen ka je kan,
shiqoj lulet qe i ke mbjell,
kush per ty do tju mer erë.

Motra ime n`sy m`shiqon,
"vlla i vogel pse po qan?"

"E ki motren sikur nan,
amanet prej nanes e kam" (2 x).

Ah moj nan, ah moj nan,
shiqoj mendjen ka je kan,
shiqoj lulet qe i ke mbjell,
kush per ty do tju mer erë.

Artiola Toska - Ah Moj Nane

Dasmën sa me qejf e prite
Ç'të kom bo moj nanë
Gocën që me shpirt e rrite
Don me e përzanë

Ku lind dilli, ku del hona
Nuk gjen dashuni
Si dashnia që ka nana
Kur rrit një fëmij

Moj nan, oh medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Oh moj nanë, vaj medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Ç'po të dilka nji pikë loti
Nga ato sytë e tuj
Po t'më kishe dash kaq fort ti
S'më kishe martu

Po ani se më martove
Në der' tjetër shkoj
Dashunin' që ma dhurove
Kurr' s'do ta harroj

Moj nanë, oh medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Oh moj nanë, vaj medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019