A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Celine Dion

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  21
  • Origin:
  • Charlemagne 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Celine Dion is a very famous international artist of Pop music. E lindur në një familje të madhe e Charlemagne, Quebec, Dion shfaq si këngëtare, në adoleshencë, në frëngjisht-folëse skenë, pas menaxherit të saj dhe të burrit të ardhshëm René Angélil mortgaged shtëpinë e tij për të financuar rekordin e saj të parë. Céline Dion fitoi çmimet e saj të para ndërkombëtare në vitet 1980 duke fituar Festivalin e Këngës Popullore të Botës Yamaha 1981 dhe Koncertin e Këngës Eurovision 1988, ku përfaqësonte Zvicrën. Pas...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Winner)

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Dido

Thalia

Jennifer Lopez

Julieta Venegas

Lara Fabian

Paulina Rubio

Lââm

Ninel Conde

Kelly Clarkson

Katy Perry


Tags: Celine Dion

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019