Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Bilgin Özçalkan
 • Vendlindja:
 • ÜSküdar, Istanbul 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ceza është një këngëtar i huaj i njohur. Bilgin Özçalkan, also known by his stage name Ceza, is a Turkish rapper. His albums have featured many artists including Tech N9ne, Sezen Aksu, Killa Hakan, and his sister Ayben. His song titled "Holocaust" was featured in the film Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul by Turkish German director Fatih Akın, and was included on the official soundtrack. Ceza's collaboration with Dr. Fuchs as the group Nefret was instrumental in the advent o...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Berksan

Mustafa Ceceli

Baris Akarsu

Philippe

Kubat

Nick Kamarera

Christos Cholidis

Ismail Yk

Tose Proeski

Claude Kelly


Tags: Ceza

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet