Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
 • Vendlindja:
 • Cherilyn Sarkisian 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 76 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Cher është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Cher është një këngëtare, aktore dhe prezantuese amerikane. E përshkruar si mishërim i autonomisë së femrës në një industri të mbizotëruar nga meshkujt, ajo është e njohur për zërin e saj të veçantë të këngës kontralto dhe për të punuar në fusha të ndryshme të argëtimit, si dhe për adoptimin e një sërë stilesh dhe paraqitjesh gjatë karrierës së saj, duke u quajtur "perëndeshë e pop". Cher fiton popullaritet në vitin 1965 si pjese e duetit të b...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Cher

Komente 0