Më mbaj mend (për 1 muaj)

Chris Brown

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  36
 • Emri i Vërtetë:
 • Christopher Maurice Brown
 • Vendlindja:
 • Tappahannock, Virginia 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Chris Brown është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Christopher Maurice "Chris" Brown është një artist amerikan i regjistrimit, balerin dhe aktor. I lindur në Tappahannock, Virxhinia, mësoi veten të këndonte e të kërcente në moshë të re dhe ishte i përfshirë në korin e tij të kishës dhe në disa shfaqje të talenteve lokale. Duke nënshkruar me Jive Records në vitin 2004, Brown lëshoi ​​albumin e tij të vetë albumit të debutuar në studio vitin e ardhshëm. Ai arriti kulmin në numrin dy në Billboard 20...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (30)

3
9
1
4
4
5
4
1
3
4
3
4
5
5
3
3
1
5
2
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Bruno Mars

Jason Derulo

Arcangel

Wiz Khalifa

Nick Jonas

Justin Timberlake

Arash

Sting

Enrique Iglesias

Sami Yusuf

Tags: Chris Brown


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet