Më mbaj mend (për 1 muaj)

Christopher Uckermann

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Christopher Alexander Luis Casillas Von Uckermann
 • Vendlindja:
 • Mexico City 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Christopher Uckermann është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Christopher Alexander Luis Casillas von Uckermann, better known as Christopher von Uckermann, is a Mexican singer-songwriter and actor, best known as a member of the pop band RBD. Christopher Alexander Luis Casillas von Uckermann was born in Mexico City to a Mexican father and German-Swiss mother. He started his acting career when he was just 2 years old in TV commercials. In 1999 he was cast in El diario de Daniela. He then starred in Amigos X ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Diego Gonzales

Pablo Alboran

Jencarlos

Ott Lepland

J. Balvin

Alexander Rybak

Alfonso Herrera

Tom Dice

Sak Noel

Colonel Reyel

Tags: Christopher Uckermann, Christopher Von Uckermann, Rbd


Komente mbi këtë artist