Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  50
 • Emri i Vërtetë:
 • Ciara Princess Harris
 • Vendlindja:
 • Austin 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ciara është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Ciara Princess Harris, e njohur më së miri si Ciara, është një këngë-shkruese, kërcimtare dhe modele amerikane. Ciara ka lindur në Austin, Teksas. Me albumet e shitura në të gjithë botën numërohen më shumë se 7 milion kopje disqesh dhe është renditur në shumë klasifikime botërore. Kënga e saj më e njohur është publikimi i saj i parë që e bëri atë të njohur në të gjithë botën: 1,2 step. Disa nga titujt e këngëve që ajo ka nxjerr në treg janë goodi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Jennifer Hudson

Jordin Sparks

Christina Perri

Kat Deluna

Miranda Lambert

Natalia Kills

Alexandra Stan

Alessandra Amoroso

Leona Lewis

Anahi

Tags: Ciara


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet