Ciara
Ciara
Ciara
 • Emri i Vërtetë:
 • Ciara Princess Harris:
 • Vendlindja:
 • Austin U.S.A.
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. U.S.A.
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 25 Tetor 1985
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ciara është këngëtare e huaj shumë e njohur. Ciara Princess Harris, e njohur më së miri si Ciara, është një këngë-shkruese, kërcimtare dhe modele amerikane. Ciara ka lindur në Austin, Teksas. Me albumet e shitura në të gjithë botën numërohen më shumë se 7 milion kopje disqesh dhe është renditur në shumë klasifikime botërore. Kënga e saj më e njohur është publikimi i saj i parë që e bëri atë të njohur në të gjithë botën: 1,2 step. Disa nga titujt e këngëve që ajo ka nxjerr në treg janë goodies, get up, promise, love,sex,magic – Justin timberlake, work-ms. Elliott, ride it & oh me luda chris, like a boy etj. Në klasifikimin e 100 këngëve më të mira në vitit, ajo ka mbajtur vendin e parë. Është e njohur për stilin e saj tepër të veçantë në hip-hop dhe r&b. Ciara ka lindur në Austin, Texas më 25 tetor, 1985 si fëmija i vetëm i Jackie dhe Carlton Harris. Që kur babai i saj ishte në Ushtrinë e Shteteve të Bashkuara, të gjithë fëmijërinë e saj, Ciara u rrit në bazat e ushtrisë në Gjermani, New York, Utah, California, Arizona, dhe Nevada. Duke folur për këtë, Ciara thotë se ndërsa ajo urrente për të humbur miq të mirë, kjo ndihmon atë në karrierën e saj kur ajo ka për të udhëtuar në të gjithë botën. Gjatë adoleshencë e saj, Ciara dhe familja e saj u vendos në Atlanta. Në mes të adoleshencës së saj, Ciara formoi grupin e Hearsay me dy nga shoqetë e saj. Grupi regjistroi popullore, por me kalimin e kohës, ata filluan të kenë dallime dhe në këtë mënyrë i ndanë rrugët përfundimisht. Pavarësisht nga kjo pengesë, Ciara ishte i vendosur ende për të arritur qëllimin e saj dhe nënshkruan një marrëveshje botuese si një kompozitor. Suksesi i saj i parë ishte kënga "Got Me Waiting" për këngëtarin e zhanrit R&B, Fantasia Barrino në albumin e tij debutues, Free Yourself.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0