Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çiljeta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1140
 • Emri i Vërtetë:
 • Çiljeta Xhilaga
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Çiljeta është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Tetëvjeçaren e kreu në shkollën “Jeronim de Rada” e më pas gjimnazin te “Sami Frashëri”, në Tiranë. Gjatë fillimit të shkollës së mesme kishte garuar në një garë bukurie ku edhe ishte cilësuar si modelja më e mirë dhe në të njejtin vit konkuron në “Miss Shqipëria“ dhe shpërblehet me çmimin “Miss Kinemaja“. Edhe pse e njohur si këngëtare Çiljeta karrierën e saj e kishte filluar si modele, kështu gjatë moshës 17 vjeçare kishte përfaqësuar Shqipërin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtare e labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

26 🔥Tekila (2003)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (10)

18
9
2
1
2
2
1
3
13
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Erga Halilaj

Rezarta Shkurta

Rezarta Smaja

Eneda Tarifa

Barbana

Eltina Minarolli

Ingrit Gjoni

Marjeta Billo

Kamela Islamaj

Jonida Maliqi

Tags: Ciljeta, Qiljeta, Ciljeta Xhilaga


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet