Çiljeta & Noizy

Gangsta Love ➡ Gangsta Love

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Ejvlana


Gangsta Love

[Noizy:]
U bo nje kohe qe nuk jena pa,
u bo goxha qekur jena nda
Gangsta life, gangsta love,
you're my gangsta wife and I'm your gangsta thug

Jena rrit te dy bashke,
kena qajt, kena qesh te dy bashke
Woah, kena shit te dy bashke,
paketim transportim te dy bashke
Kudo me vete, besoj n'ty me shume se n'vete

T'kom shok, shokun e jetes,
kur t'njoha ty kom njoh t'verteten
Ndoshta s'muj me t'dhon ate qe don
por muj me t'dhon ca ki nevoje

Si I can be your gentleman,
edhe gangsta me pervoje
Edhe nese ti do bohesh ylli im,
une do kthehem qielli jot
Dhe n'rast se ti do m'japesh vetem pak,
une do t'jap ty gangsta love

Remember? Netet e vona, remember?
Djersa t'pikonte mbi trupin tim, thoje jam e jotja forever
Yeah, premtimet mbeten, yeah yeah premtimet mbeten
Nese njoni nga do te nderronte jete, ai tjetri do mbyste veten
Remember? Netet e vona, remember?
Djersa t'pikonte mbi trupin tim, thoje jam e jotja forever

[Ciljeta Chorous:]
Baby krejt po thone se ti je gangsta, Baby you're my gangsta
Bashke pergjithmone,
Jeta jone e shpejte sikur s'ka neser, do te pres gjithe jeten
You're my gangsta love
Ata le t'folin, no need to worry
Sa t'jemi bashke ne, asnje nuk mund t'na ndali

[Ciljeta:]
You want all of me, jetojme sikur n'film
T'kam ty s'du gje tjeter
Ride or die here
Sa po m'pelqen my Zin
Si ti s'e bon kush tjeter

[Noizy & Ciljeta:]
Remember? Netet e vona, remember?
Djersa t'pikonte mbi trupin tim, thoje jam e jotja forever

[Noizy:]
Woah, come and ride with us
Kto po dojn me na ndal, po s'na ndalin dot
No, ca po lodhesh kot
S'di gjo, nuk njoh as nuk di kush o
You get it, get it destinacionin e fundit
Zemer a t'kujtohet destinacioni i fundit
Jena te dy bashke, together we get it moving
Bonnie and Clyde together ia qesim fundin
Ndersa me ty shok, shifna n'kujtime
Woah, thash shifna n'kujtime
Ta coj nje foto me femnen time
Woah, thash me femnen time
That gangsta life
Ose ma mire ma mire that gangsta love
Woah, come and ride with us
E nesermja nuk dihet, kshuqe jetojme sot

[Ciljeta Chorous:]
Baby krejt po thone se ti je gangsta, Baby you're my gangsta
Bashke pergjithmone,
Jeta jone e shpejte sikur s'ka neser, do te pres gjithe jeten
You're my gangsta love
Ata le t'folin, no need to worry
Sa t'jemi bashke ne, asnje nuk mund t'na ndali

[Noizy & Ciljeta:]
Ride or Die here
Woah, come and ride with us
E nesermja nuk dihet kshuqe jetojme sot
Ride or Die here
Woah, come and ride with us
Come and ride with us
All I wanted was you, All I wanted was you
I don't wanna be in this world without you
All I wanted was you, All I wanted was you
I don't wanna be in this world without you
I don't wanna be in this world without you
I don't wanna be in this world without you


Gangsta Love

It's been a long time since we've last seen each-other, it's been a long time since we separated
Gangsta life, gangsta love , you're my gangsta wife and I'm your gangsta thug
We've grown together, we've cried, we've laughed together
Woah, we've sold together, packing and transporting both of us together

Everywhere with me, I trust you more than myself
You're my friend, my lifetime friend, when I met you , I met the truth
Maybe I can't give you what you want, but I can give you what you need
How, I can be your gentleman, even gangsta with experience

And if you become my star, I will become your sky
And if you gave me a little, I will give you gangsta love
Remember? Late nights, remember?
The sweat dripped on my body, you saying I'm yours forever.

Yeah, promises remain, yeah, yeah, promises are still there
If one of us would die, the other one will hang himself
Remember? Late nights, remember?
The sweat dripped on my body, you saying I'm yours forever

Ciljeta Chorus:
Baby, all are saying that you are a gangsta. Baby, you're my gangsta.
Together forever.
Our fast life together, like there is no tomorrow, I will wait all my life
You're my gangsta love
Let them speak, no need to worry
As long as we're together, no one can stop us

Ciljeta Bridge :
You want all of me, we live like in a movie
I have you, don't want nothing else
Ride or die here
I'm likin' it so much my Zin
Nobody can do it like you do it

Noizy&Ciljeta
Remember? Late nights, remember?
The sweat dripped on my body, you saying I'm yours forever

Noizy:
Woah, come and ride with us
They wanna stop us , but they can't
No, why are you insisting so much?
I don't know, I don't know you

You get it, get it, the last destination
Sweetheart do you remember the last destination
We're together, together we get it moving
Bonnie and Clyde together can do anything

As for you my friend, see you in memories
Woah, I said see ya in memories
I'll send you a picture with my girl
Woah, I said with my girl

That gangsta life
Or better yet, that gangsta love
Woah, come and ride with us
We don't know tomorrow, so we enjoy today

Ciljeta Chorus:
Baby, all are saying that you are a gangsta. Baby, you're my gangsta.
Together forever.
Our fast life together, like there is no tomorrow, I will wait all my life
You're my gangsta love
Let them speak, no need to worry
As long as we're together, no one can stop us

Noizy&Ciljeta:
Ride or die here
Woah, come and ride with us
come and ride with us

All I wanted was you, All I wanted was you
I don't wanna be in this world without you

All I wanted was you, All I wanted was you
I don't wanna be in this world without you

I don't wanna be in this world without you
I don't wanna be in this world without you

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019