Më mbaj mend (për 1 muaj)

Çiljeta - Deja Vu (Feat. Big Basta)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24CILJETA:
- Alo?
Po jeni çmendur ju moj?
Ne ç'ore më merrni kshtu?
Pse?! çfarë??
ka Dj? ok mpuq.

CILJETA:
Nisem, pak e përgjumur jam
Dhe pse ky trafik po me zgjon,
njerëzit më duket sikur ngjajnë
si ti njëso-o-oj

CILJETA:
Cdo vend nga një kujtim më sjell
atje më dhe puthjen e parë.
Rrugës kasetofonin ndez
po fillon kënga jo-onë.

REF: (2x)
Dhe një here tje-etër
ve-etëm nuk do të jem
ty do të kem
disa ti-inguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je

BIG BASTA:
Unë e dija-a-a po të vija-a-a
do ktheja pra-a-ape në zemrën e sa-a-aj
Rikujtoni slow motion
dhe më shume do më kërkosh
edhe nëse ti më tradhton
s'mjafton
nuk më harron.

Cdo vend nga një kujtim më sjell
atje më dhe puthjen e parë.
Rrugës kasetofonin ndez
po fillon kënga jonë.

REF: (2x)
Dhe një here tjetër
vetëm nuk do të jem
ty do të kem
disa tinguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je

SHOQJA:
Mos u merzit o goc fare...
S'ja vlen!
M'degjo mua
Hej, eshte nji aty.
Shife pak!?

REF:(2x)
Dhe një here tjetër
vetëm nuk do të jem
ty do të kem
disa tinguj të vjetër
kujtimet mi kthejne
dhe pse ti nuk je

Po më kthen pas në kohe
dhe pse unë jam nisur të të harroj
diku larg unë do t'jem
atje ku ti s'mund të më gjesh
(2X)


Ky tekst u dërgua nga Mevludin(dini)Çiljeta
Featuring: Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 9
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Big Basta
Orkestrimi: Flori Mumajesi
Video Produksioni: Alexander Video
Stylist: Jona Muça
Nail Styling: Dea Estetic
Hair Styling: Parukeri Çiljeta
Make Up: Turi, Sallon FridaÇiljeta - Deja Vu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deja Vu".
3. Video është e këngës "Deja Vu", por nuk këndohet nga Çiljeta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Çiljeta:


Komente 0