Më mbaj mend (për 1 muaj)

Claydee

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  137
 • Emri i Vërtetë:
 • Klejdi Lupa
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Greqi 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Claydee është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Claydee, ose ndryshe Klejdi Lupa, lindi në Tiranë në vitin 1985 dhe që në moshën katër vjeçare zhvendoset me familjen në Athinë. Me mbarimin e shkollës së mesme, fillon studimet për Audio Engineering dhe e përfundon atë në vitin 2006. Në vitin 2008 fillon punë në një televizion muzikor, punë e cila i ndryshon dhe jetën përsa i përket karrierës muzikore. Gjatë viteve në vijim, eksperimentonte me muzikën duke kombinuar talentin me aftësitë muzikore...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

3 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Julian Lekocaj

Gentjan Dema

Marjust Lumci

Bledi Polena

Lintor Osmenaj

Agustin Pellumbaj

Gledi

Ziso

Sajmir Misku

Lazy

Tags: Claydee, Claydee Lupa, Klejdi Lupa, Klajdi Lupa, Kleidi, Llupa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet