TEKSTESHQIP

Çlirim Denaj & Eva Alikaj
Mos Me Provoko
Lyrics

Do te ulem te pi nje kafe
Dhe cigaren une do ta ndez
Do shikoj aty prane dritares
Qe ate ta pershendes.

Ndoshta un jam gabuar
Ndoshta jam ne nxitim
Ai eshte ne endrat e mia
Marramendje ky truri im

Un pertej shikimin tend
Mos me provoko o sy plot drit
Brenda meje po ndizet zjarri
Vec buzeqeshjes qe me jep cdo dit

Ti po me provokon
Ti po me ngacmon
Me ata sy qe me shikon
Ti po me verbon
Eshte aventur a esht e vertet
Prandaj me thuaj
Keshtu do jete
E nxeht do jet.

Sic eshte bari plot me vese
Ti kalon un te pershendes
Hecen rruges si sorkadhe
Pershendetjen dhe ti ma dhe

Une tani per ty mendoj
Te te dua, me ty t’jetoj
S’te bezdis nuk te merzis
Asnjehere s’do te braktis

Ti po me provokon
Ti po me ngacmon
Me ata sy qe me shikon
Ti po me verbon

Mos m’shiko me aq dashuri
Vec te dridhura me jep ti
Mund te pim dhe te dehemi
Kjo aventure mund te themi
Esht aventure a eshte e vertet
Prandaj me thuaj
Keshtu do jete
E bukur do jet.