Më mbaj mend (për 1 muaj)

Colonel Reyel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Remi Ranguin
 • Vendlindja:
 • Saint-Mandé 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Colonel Reyel është një këngëtar i huaj i njohur. Remi Ranguin kaloi fëmijërinë e tij në Paris. Që nga viti 1990 është pjesë e DJ Septentrional Crew. Pas një qëndrimi në Indiet Perëndimore në vitin 2004, apasionohet pas muzikës Dancehall. Kthehet në Francë, krijuan grupin e tij dhe vendos të vetëquhet Colonel Reyel. Me ekipin e tij midis 2004 dhe 2006 qëndron në skenën e nëntokësore Parizian Dancehall. Në vitin 2008 publikon albumin Boomaz Mixtape Vol 1, i cili përmban këngën Crise de l'Emplo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment



  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tose Proeski

Pantelis Pantelidis

Muhabbet

Koray Avci

Alfonso Herrera

Buray

Mabel Matiz

Claude Kelly

Philippe

Mustafa Ceceli

Tags: Colonel Reyel


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet