A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  10
BIOGRAFIA: Corrs është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. The Corrs are an Irish band that combine rock with traditional Celtic Irish folk themes within their music. The group consists of the Corr siblings, Andrea (lead vocals, tin whistle); Sharon (violin, vocals); Caroline (drums, percussion, piano, bodhrán, vocals); and Jim (guitar, piano, keyboards, vocals). They are from Dundalk, Co. Louth, in Ireland. The Corrs have released five studio albums and numerous singles, which have reached platinum in m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ha-Ash

Camila

Script

Il Divo

Nickelback

O-Town

Kudai

Hoobastank

Us5

Big Time Rush


Tags: Corrs, The Corrs

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019