Më mbaj mend (për 1 muaj)

Crossbones

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Crossbones është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. “Crossbones” nje fjale e cila eshte gjetur rastesisht ne fjalorin anglisht–shqip ne vitin 1996, kohe ne te cilen u themelua edhe grupi. Crossbones jane: Ols Ballta (Vokal), Klod Shehu (Gitare), Ben Turku (Gitare), Theodhoraq (Bateri) dhe Ergys Turku (Bas). Ata kane qene te ftuar ne festivale te ndryshme te rock-ut dhe sigurisht nuk ka kane munguar as ne festivalin e muzikes moderne shqiptare. Në vitin 1997, Crossbones publikojnë albumin e pro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentDays Of Rage (1997)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Magnituda

RinoRollin

Garazhat E Bardha

Cody

Red Carpet

Who's Elektra

Cute Babulja

Social Sons

Ura Vajgurore

Jehona E Osumit Berat

Tags: Crossbones, Cross Bones, Krossbones


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet