Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cute Babulja - Udhe Te Mbare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Udhe te mbare, mbi rrote te çare
hedh ne zar, nje fyt te thare
dhe krejt qka eshte e djeshme, je ti
mirmengjesi viti ri
te stolisim me flori

me thuaj sa me thuaj nga
se qast nuk ka dhe rast nuk ka
dhe krejt qka edhte e vlefshme, je ti
shtrati im ende mbane ere
ne nje bahqe me fener

eshte nje sy nen vetull te lakuar
eshte nje shpine e kthyer e larguar
do ta vesh nje frag te zi
dhe te kthehem ne shtepi

eshte nje loje, ku askush nuk eshte marre
dhe gjith femijet te bukur jane
ne kte loje, ku askush nuk eshte i bardhe
dhe gjith femijet te lumtur jane

e per nje loje qe i lidh dy marrezira
te gjithe barinjet te heshtur jane
ne kte loje, me ca ushtare te vrare
dhe gjith femijet te lumtur jane

Udhe te mbare mbi rrote te çare
hedh ne zar nje fyt te thare
dhe krejt qka eshte e djeshme, je ti
mirmengjesi viti ri
te stolisim me flori

eshte nje sy nen vetull te lakuar
eshte nje shpine e kthyer e larguar
do ta vesh nje frag te zi
dhe te kthehem ne shtepi


Ky tekst u dërgua nga DefektiCute Babulja
Publikimi: 01/12/2004
Festivali: VFM 2005
Festivali: Zhurma Show 2004


Cute Babulja - Udhe Te Mbare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Udhe Te Mbare".
3. Video është e këngës "Udhe Te Mbare", por nuk këndohet nga Cute Babulja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cute Babulja:


Komente 0