Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cyanide - Kerku S'jom Ka Shkoj

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kerku S'jom Ka Shkoj".
3. Video është e këngës "Kerku S'jom Ka Shkoj", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cyanide - Kerku S'jom Ka Shkoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

25/07/2012

2012-07-25T22:53:35+00:00Intro:
Oh, TrueScribe beats motherfucka, its about time i come back to this shit.. let it be known

Refreni 1x Cyanide:
Rrugen e vazhdoj, vetes i besoj,
ati qe i thu ti mbret, une me dy rreshta ta rrxoj,
boma ni ven qitu, se tashti te tregoj,
qe kerku sjom ka shkoj,

dej n'frymen e funit, ka mu kan knej pari,
me 1000 rrepera n'loj, ka mu kan i pari,
me fjal shum te thjeshta une po t'tregoj,
qe kerku sjom ka shkoj,

Verse 1 Cyanide:
i njejti sen i ri, se seni ri o tash i vjeter,
une rri me qa po ni, po qa po nin o diqka tjeter,
se po ipet qa po lypet, sa po lypet spo lejohet,
e stili jem o i veqant, e kerkush sun i afrohet,
shtohet bohet tash ky sen, ja Has ja Hysen
veq perpara marshon ja, no ven vetem kcen,
anash, para, mprapa, do hapa une heca,
u bo rrepi se cirkus, u mush plot me dordoleca
leca/cimi, cima leci, ti edhe ai fatkeqi,
ai qe dje e prishi rrepin, sonte une po e ndreqi,
i veshi kpuct e mia, qe kejt je doni mi vesh,
e kur t'dojn mu bo se un, vetem knaqna tu u kesh,
se sa do me ma tesh, sa do me ma rresh,
sa do me ma vesh, sa do..., ti sqon pesh,
sa do ti sa t'dush, ti je klysh un arush,
tash veq ta boj rrafsh, e vetem ta boj fush,

Refreni 1x Cyanide:
Rrugen e vazhdoj, vetes i besoj,
ati qe i thu ti mbret, une me dy rreshta ta rrxoj,
boma ni ven qitu, se tashti te tregoj,
qe kerku sjom ka shkoj,

dej n'frymen e funit, ka mu kan knej pari,
me 1000 rrepera n'loj, ka mu kan i pari,
me fjal shum te thjeshta une po t'tregoj,
qe kerku sjom ka shkoj,

Verse 2 Cyanide:
sjom ka shkoj kerku haver,un jom ardh ktu me nejt,
me than te verteten, nuk kom pse me rrejt,
me t'shti me besu rrena, per asnonin sish kan ferr,
perqata ala e m'she nmahall, e punoj kamarier,
ala Jetmirin me shok o shok, ala tipin e shen,
n'krahasim me do papaka tjer, qe sditen mu mush men,
un e kom plan, aman qe e njeki MAN,
e ti e ki ni goj te madhe, qe me to mut han,
po une po jetoj, e ty jeta tu ka gerdit,
sen spo thu neper kang, veq po knaqesh tu bertit,
goja po ta ngan, se me men shum po shetit,
po e verteta osht qe me ni ven je koqit,
e don me pelcit, si porci qe fryhet,
je ka shllajfit se me mu nuk shtyhet
rrena me rren, dost kurr nuk lyhet,
e me knu si un, ky sen kurr nuk kryhet,
dy vjet me nejt muna, qat her shihet puna,
kush din me rrepovat, e kush veq han samuna,
sa muna un me rrep, as rrepi smun me mu,
uren e kom prish, e smunesh me ma kalu,
athu un jom i smut, apo vetem kom talent,
se me t'shkatrru me rima dosti un kom patent,
une jom ma trent, kur te hi ne tripa,
un kom rima sa t'dush, mvyn e fort bita,
ika se mes, nket bit deri sa t'des,
nihem na apet, veq thuj qe e pres,
me ne found apet, edhe i her po tkallxoj,
adaptohu me mu, se kerkun sjom ka shkoj,

Refreni 1x Cyanide:
Rrugen e vazhdoj, vetes i besoj,
ati qe i thu ti mbret, une me dy rreshta ta rrxoj,
boma ni ven qitu, se tashti te tregoj,
qe kerku sjom ka shkoj,

dej n'frymen e funit, ka mu kan knej pari,
me 1000 rrepera n'loj, ka mu kan i pari,
me fjal shum te thjeshta une po t'tregoj,
qe kerku sjom ka shkoj,

Outro:
do i really gotta do this thing?,
do i really gotta tell you who it is?,
yo, bitches and gentelmen, its cyanide,
A61, my man Dogmatic and Text up in this motherfucka,
and that motherfucka Invador, all up in this bitch,
who wants it? tell me who the fuck want it??,
we'll bring it, ohh shit, we allready brought it,

Invador:
yeaa, A61, we aint goin nowhere motherfucka, we just got here, yea..

Dogmatic:
we here to stay you bitch, Cyanide, Dogmatic, Hej Text, and Invador up in this motherfuckaa..

Text:
we standing still like the Statue Of Liberty, come and pay us a visit..


Ky tekst u dërgua nga Dr.yes[agon1]
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet