Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - Vi Haver (diss Ekrem Gj)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

18/01/2013

2013-01-18T02:54:52+00:00Ekrem pidhi nanes prit vetem nji minut
rimat e tua tu kan dhi ty po t´vjen era mut
Mos u tut se krejt e din se qa fol rima rren ti
kush osht kampioni Dr. Jet ma i trenti
Se krejt qa fol rren ti ne ren ti po pret
sikur krejt kta pidhat tjer mu shajt me Dr. Jet
Se un do ta siguroj ti kurr mos mu dok i njejt
jo veq naj sy veq a hunt po ftyren kom me ta prish krejt
Qysh don mu shty me mu me ato rofe qe i ki shkru
shumkush um shan neper rima rrall kush din me reagu
Ki endrru me qen nalt se gjith je kan posht
se kur ke dasht me dhunu ni pidh e t´ka rrok ftyre o lloshk
Mental ti je pidh edhe vet e pash
ik pi kti forumi sa s´ke ik me buz te trash
Thuj qa ki me thon se s t´ka met koh n´kit forum
ki me met si per gjynah met vizitu n´muzeum
Truri yt osht krejt rren e verteta osht veq shtres
ni haver e kom haver veq atij i rri ne bes
Mos mu shit gangster krejt e din qi je tucan
motra jote ka musteqe e ti gjith ke veq fustan
Ta pash facen o Ekrem njeri krejt si bulash
t´kish dal veshi pi venit si 20 inch bandash
bash tash ndash vetes bonja rrafsh
ni kafsh trash trash ha hashash qaq
Nuk di sa po kuptoni po nuk po kuptoni shum
qysh muna mos mu kan i nxeht ku jom tuj u kall shkrum
Ekremi han shum mut me goj po me bo sdi a mun
kur ni njeri sum matirat qysh kari ka me qit album
Ani ma fol per live qe me pa e mys kopilin
kur e ngova dissin per mu menova qe pe ngoj Qumilin
Ma shum ka fol ne diss se ka repovat
po more ti po dishe shum mir me fol si gjakovart
N´ket forum ti je Benzino e un jom Eminem
ti repovat per fam un repovas per emen tem
S´ki ti qoke mu shty me mu dhe met pa t´kisha shem
radhiti si shoqe e ni shoqnis mirpo un femen s´jem
Nuk di kush me kon tash o ka lun koqe
je kam dokesh i dyshimt kur pom thirr shoqe
Vet je ka ekspozohesh muret perreth jen ka t´shemen
ti pernima te koke pidh masi pe llogarit veten femen
Tash ju muni mu qetsu dhe mi kerku falje
sa kampiona ktu s´kom kuj me ja marr medaljet
Kqyrni tash shpalljet kush konin e ka shkatrru
s´di a keni ni veq Mentali Ekremin e kish martu
Sa rima kom shkru un ti s´munesh kurr mi kompenzu
kush tha s´di me repovat kush tha s´di me komponzu
Haver ty ta kom qi nanen vetem per 2 cent
ti tybe je djali jem nese je producent
Ti je pidhi ma i madh qe n´ket forum stripton
un pi marihuan e ti pi timit tripton
je kall tu ka shkri likura gjak po pikon
ti s´ki lidhje me hip-hop rimat dobt mi kritikon
E di qe je ka bertet haver met mir merre veten
hiqju thikes o pidh nane me rim teme there veten
merre jeten leje fleten hiqju llupes merre meten
je i vjeter per ket loj me kar temin vjerre veten
Ti s´ki shans me hip-hop nuk di a po nin
tu u munu mem sha mu njeri flokt jen ka t´bin
Na rrim qim pim hajm hajm pim qim rrim
s´po thom qi jom gangster veq gangsterav s´ju di shpin
Mos lypni dru pi Ekremit se ai moti i ka shit
boqklat e tij muni mi gjet neper dissat qe i ka qit
Hala asni sen se tha me than qi ke rim e vyshme
tash duna me ta nda ftyren ne 100 pjes te ndryshme
Qa don me bo tash perveq se mu mem than em fal
as kah je dal s´munesh me hi se un kom me hi kah ti je dal
Mos i pshurr syt haver se burri nuk duhet me kajt
hajt se bohet mir Ekrem qe tash pidhi duhet mu majt
Lpi gishtat niher e tani vetit bothen qija
kape Mentin per dore dhe percjelle te shpia
Leje ket loj te repit kthehu dhe njerzve kpuct fshija
Ekremi s´lun koqe me mu veq lun me koqe t´mija
(t´mija) (t´mija) (t´mija).


Ky tekst u dërgua nga Driniz
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet