Më mbaj mend (për 1 muaj)


Cyanide - Dream Of Kosova

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dream Of Kosova".
3. Video është e këngës "Dream Of Kosova", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Cyanide - Dream Of Kosova  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

28/07/2009

2009-07-28T11:15:37+00:00[Ref] 4x:
I dream going back to Kosova

Cyanide :
Ni bilet ni drejtimeshe e shti ne xhep
ja boj tungat Amerikes ma bon a shihum apet
i thom jetes nuk i dihet veq e di ni sen t'sigurt
du me qu jeten n'Kosov se jeta osht e shkurt

Du mi pa fmit edhe niher sinqerisht tu argetu
sikur zogjt me plot deshir ne mahall me ateru
me thith pluhnin e Kosoves mu ne ftyr kur ta fryn era
mi qel do birra te Pejes me dosta mi pi te dera

Me bo muhabet ton naten sen tema palidhje raste
du mu kon me njerzt e mi mos me mungu n'asni darsem
mi ni nipat tu bo zhurum e gjyshen kur tju bisket
se ni Zot e din kur muj me ni zanin e saj apet

Me ni dyshek te nxeht kur tvjen dakiki me dek
s'du mi mshel syt ne gurbet sdu me dasht edhe ni jet
du mi thon vetes shyqyr zemren per ju qe e derdha
du mi thon vetes shyqyr zotit qe u ktheva se

[Ref] 4x:
I dream going back to Kosova

B52:
Korrupsion papunesi qe 8 vjet liri
1 milion dallavere 1 milion parti
1 milion premtime 2 milion varfni
shko voto per qeveri per propagand e hajni

Per karrig e anarki n'ket shtet pa nenshtetesi
na vyn revolucion
student a pom kupton
tablla pa flamur kush s'investon skom qka thom
se zemra prap ma don

Un ndryshova tash m'ka ni krejt Kosova
'99 dola as qit ver s'tvizitova
s'percjelli politike se me rrena u lodha
ni dit do te jete me mire kur ish gjall Rugova

U paketova e nxjerra bileten me veten u pajtova
gati u bona si ushtart n'uniforma
tu ju lut zotit
nashta s'kthehum kufoma
nashta s'kthehum kufoma
nashta s'kthehum kufoma

[Ref] 4x:
I dream going back to Kosova


Ky tekst u dërgua nga Xong Ultras   ideal12
Më Shumë Këngë Nga Cyanide:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet