Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cyanide - Un E Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

CYANIDE:
Nuk du me te fol, nes mos me te thirr
Shpinen me ta kthy, kur e ki ma vshtire
Ti jap tonat ty, bota le te plas
Ta fshi lotin edhe shejat qe i len permas
Sum ki ni tu thon ksi sene se mrena si kom ndi
Sonte je vetem ti, per kerkon sosht tu ma ni
Le ti qka kan thon
Le ti qka ki ni
Krejt ta kan inatin punt mir kur i ki
Po une sjom per ta, une jom veq per ty
Zemra tka ra n'bark edhe tu ka lidh ny
Si ni fmi i vogel qe punon pa kry
Deri sa te mshesh me zor kohen tu e shty
Du mi nda qdo lumturi edhe mi kajt qdo dert
Masi lakuriq me ore me bo muhabet
Fllad diku ne Dhermi, diku ne Bregdet
Nashta me ni mu te vogel, vetem na te tret!

Refreni:
Se na dy bashk, munem mu kon
E me ni nat, nuk di mi lon
Un e Ti, diku me shku!
E mi bo sonte, mos mi harru!

JEMAYLI:
Du me mardh hiq pa ta gjujt
E me nejt ton naten qut...(oh bejbe)
Asni sen pa ta dhon
Ti mu krejt mi ke pru (ti krejt mi ke pru)
Qa ke bo mo sun e boj
Moti ka e sjom nisoj, pa ty, pa ty
Koha kalon dhe mendoj
Marr me thirr edhe ndaloj
Ty du me t'pa, du me t'pas

Refreni:
Se na dy bashk, munem mu kon
E me ni nat, nuk di mi lon
Un e Ti, diku me shku!
E mi bo sonte, mos mi harru!

CYANIDE:
Pa prit pa kujtu, kena fol, jem taku
E para mu ki gjujt nuk ki prit me ta gju
Asni sen pa ta dhon, ti mu kejt mi ki pru
Kur takohem kejt po kthehet
Kurr skoke largu!
Si guac ne deti m'bone ti per veti
Edhe kur te shoh s'tpreki
Ty tkom me vet
Qa kem bo sun e boj
Moti ka e sjom nisoj
E paralizoj doren e s'te lshoj
Pa asni tesh merrshe poza ne prag te deres
Ti perpara meje une mas kameres
Ftyra qesharake bojshe une sa me kesh
Kishe koke lodh shum
Une sa me t'ngjesh
Une t'njoh ma mir se ti veten qe e njeh
Je sikur klysh i vogel qe vetem nuk e le
Sdu me thon dashni, po sdi tjeter qka ke
Si duket kur te rrxohet kerkush veten nuk e sheh!

Refreni:
Se na dy bashk, munem mu kon
E me ni nat, nuk di mi lon
Un e Ti, diku me shku!
E mi bo sonte, mos mi harru!


Ky tekst u dërgua nga CyanideCyanide
Publikimi: 01/11/2015


Cyanide - Un E Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Un E Ti".
3. Video është e këngës "Un E Ti", por nuk këndohet nga Cyanide.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Cyanide:


Komente 0