Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  195
 • Emri i Vërtetë:
 • Erjon Hajnaj
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: D.M.K. është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vërtetë është Erjon Hajnaj. Ai ishte një adoleshent, ne moshen 16 vjecare, kur provoi për të incizuar nje këngë. Në atë kohë në Shqipëri ishte shum vështirë për të gjetur pajisje profesionale incizim në studio. Ai u largua per ne Amerik më 9 shkurt 1997, sepse e ndjente se ishte një hap pranë realizimit të ëndrrës. Sot DMK është gjithashtu një prodhues shume i talentuar. Në Tetor 1998, DMK publikon kengen e tij të parë. Në Qers...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

T.B.A.

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Komente

2 🔥

Bota Ne Syt E Mi (2005)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: D.M.K., D.M.K, Dmk, Erjon Hajnaj

Komente 2