Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - I Vertet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

I can make my own band u feel me?
Un e luaj kete loj sikur skam nevoj per top bej eksperiment muzik metal me hip-hop
Dhe kta qe po degjon ti nuk jan kitarista gjith ky instrumental ka dal nga kta gishta
Zoti producent A.K.A D.M.K shum po me kopjojne ska problem ist's ok
Kush e beri ate muzik qe ai zerin e futi ka ardhur dita qe te bej fam edhe hajduti
Nuk me intereson thjesh po te tregoj vendin e nese hiqesh gangsterr un ta tregoj ty dhembin
O krijes idiote krijes antikapate smund te flasesh ti me mua jam pallat me 1000 kate
Jam ne qiell dhe ndricoj ty si miz te shikoj mbylli syte se te verboj mbylli veshet se te shurdhoj
Jam i vetmi qe me plot gojen ti mund ti thuash origjinal dhe sa here qe po rikthehem ty te le pa fjal

REF 2+
Ehhh ti mund te thuash cfare te thuash Por ti s'me njeh
Nuk e di ca ke degjuarpo ja ku me ke
Sepse jam me i vertet nga te gjithe ata qe te kane genjyer ne jeten tendederi tani

Edhe nje dite tjeter ne kto rruge me fundurina njerez qe vdesin per fotografi dhe kartolina
Kta mendojne sikur e dine cfare esht kultura te zgjebosurte shemtuar si karikatura
E re gjithe po pyesin pse mungon realiteti pergjigja esht e thjeshka vdekur sinqeriteti
E prandaj egziston konfuzioni iluzioni e te gjithe kerkojn drejtimpor u mungon timoni
Truri im nuk ka shok e shpirti im nuk ka binjak fjalet e mia ngulin thumba sikur provokojne gjak
E ti mendon per mua sikur une ja fus kot kurse une shikoj ty edhe them sa idiot
E prandaj kame hequr dore nuk mundohem asnje cast le te me quajn mendjemadh por une kafshve nuk i flas
Jo se jam kushedi se cfar njeri si ghith te tjeret
Por i qendroj larg turmes se kom thon edhe me heret

REF 2+
Ehhh ti mund te thuash cfare te thuash Por ti s'me njeh
Nuk e di ca ke degjuarpo ja ku me ke
Sepse jam me i vertet nga te gjithe ata qe te kane genjyer ne jeten tende deri tani

2010 D.M.K RECORDS / THE BLOODY ALBOZ


Ky tekst u dërgua nga Demtuesi   aqifi   GazmendD.M.K.
Publikimi: 20/08/2010


D.M.K. - I Vertet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Vertet".
3. Video është e këngës "I Vertet", por nuk këndohet nga D.M.K..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:


Komente 0