A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dren (D.o.G.)

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  10
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dren (D.o.G.) is a popular singer of Hip-Hop music. Kengetari D.o.G. Emrin e vertete e ka Dren Kaleci. Ai ka filluar te merret me Rep qysh ne moshen 9 vjeqare. Emrin D.o.G. e mori sepse i vogel kur ishte ai gjithnje deshironte te ishte nje gangster dhe D.o.G. eshte Dren Original Gangsta. Ai me familjen e vet u shperngul ne Amerike, ne New Jersey. Ai tani posedon 3 studio dhe ben pjese ne grupin ZINXHIRT. Më datë 10 Shtator 2008, D.o.G. publikon videoklipin "Nr 1", në bashkëpunim me Real 1 & Lur...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

SoundCloud

Profile

Add Official

Social Accounts

The Album Nr.1 (2009)


» Add A Song »

Operate
Walk It Out
What's Up
Nr 1


Related Artists:

Bx-A

Kobra aka Helmusi

Jeton

Cyanide

Monny

Rascom

Mr.Trimi

Overlord

Barooti

Alba G


Tags: D.O.G., D-O-G, Dog, D.O.G, Hit Master, Hitmaster, Dren, Dren Kaleci

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019