Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dren (D.o.G.)
 • Emri i Vërtetë:
 • Dren Kaleci
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 20 Janar 1987
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: hip-hop

Dren (D.o.G.) është këngëtar i njohur. Kengetari D.o.G. Emrin e vertete e ka Dren Kaleci. Ai ka filluar te merret me Rep qysh ne moshen 9 vjeqare. Emrin D.o.G. e mori sepse i vogel kur ishte ai gjithnje deshironte te ishte nje gangster dhe D.o.G. eshte Dren Original Gangsta. Ai me familjen e vet u shperngul ne Amerike, ne New Jersey. Ai tani posedon 3 studio dhe ben pjese ne grupin ZINXHIRT.

Më datë 10 Shtator 2008, D.o.G. publikon videoklipin "Nr 1", në bashkëpunim me Real 1 & Luro.

Më datë 17 Tetor 2008, D.o.G. publikon videoklipin "What's Up", në bashkëpunim me Buja.

Në vitin 2009, D.O.G. publikon albumin "The Album Nr.1".

Më datë 31 Gusht 2013, Dren publikon videoklipin "Walk It Out".

Më datë 10 Korrik 2015, Marigona Jelliqi publikon videoklipin "E Jotja", në bashkëpunim me Dren.

Më datë 17 Tetor 2015, Dren & BimBimma publikojnë videoklipin "Operate".

Më datë 25 Shtator 2017, Dj.Madnula publikojnë videoklipin "Tjeter Nivel", në bashkëpunim me Jeton & Dren. Muzika e këngës u punua nga Dren (D.o.G.).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  vigan    fitore    Gazmend  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Shto profile

të tjera


Komente 0