A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
D.U.D.A.

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  954
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: D.U.D.A. is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. D.u.d.A me emrin Burim Osmani kreu shkollën e mjeksisë, drejtimi i stomatologjisë në Gjilan. Pasioni i tij për muzikë lindi qysh herët, në moshën fëmijërore. Por me krijimtari dhe interpretime filloi prej vitit 1998-99. Vitet 2001-02 ishin vite pushimi nga skena publike per Duden, pers shkak të problemeve të medha që i ka çdo njeri që merret me këtë profesion. Në lëminë e muzikës Hip-Hop, D.u.d.A formuai edhe grupin “DoubleG Army” qe sot përmban ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Double G Army

(Current leader)

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Hip Hopit Ja Shtim Flaken (2016)

I Pavdekshum (2011)

Mallkimi (2007)

Shqipe Me Dy Kry (2006)

Loja Pam Pam (2003)


» Add A Song »

Nano
Gangland City
Babi Do Te Kthehet
Smoke Them
That Fire
P.D.M.N.P (Po Dojn Me Na Pa)
Killa
Dielli Pa Rreze
Me Neve
Tipa T'ron

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

BimBimma

Action Bronson

Genc Prelvukaj

Lyrical Son

Skivi

Ledri Vula

Unikkatil

Gold AG

2Ton

Mc Kresha


Tags: D.U.D.A., Duda, D.U.D.A, Double G Army

D.U.D.A. in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019