A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Da Ghost

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
  • Emri i Vërtetë:
  • Faton Zejnullahu
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Da Ghost është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Da Ghost është një emër shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar, ndërsa shquhet si një prej pionerëve të skenës. Emri i tij i vertet eshte Faton Zejnullahu dhe ai ka nje music label i quajtur Infinit Records. Ghost filloi te merret me muzike prej vitit 1999-2000. Më datë 10 Shkurt 2007, Da Ghost publikon videoklipin "Bzzz". Më datë 7 Tetor 2008, Da Ghost publikon videoklipin "Krejt Anash", në bashkëpunim me Blero. Videoklipi u prodhua nga Ente...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Ma I Charti (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Do It
Majt Djatht
Krejt Anash
Me Neve
Bzzz


Artistë Të Ngjashëm:

Mad Lion

Agon Nimani

Danny Boy

Legjenda

Erson Shabani

Ummet

Bigg V

Dredha

Niku

Xhema Aka Jemayli


Tags: Da Ghost, Da-Ghost, Daghost, Da.Ghost, Faton Zejnullahu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019