Da LIGS

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Da LIGS është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi përbëhet nga Atdhe Muriqi [Thug Pizzeell] dhe Bardhyl Gashi [White O.G.]. Në Maj 2004, Da LIGS marrin pjesë në Top Fest 1 me këngën "Kasetofoni Jem". Në vitin 2004, Da LIGS publikojnë albumin "Bonu Real". Më datë 1 Janar 2009, në programin e vitit të ri GEZUAR 2009, Da LIGS u rikthyen pas një mungese të gjatë me këngën "QOJ NALT", në bashkëpunim me Don Arbas. Me këtë këngë u përfaqësuan në disa festivale si: Top Fest 6 (2009), Çelë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

White OG

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Double G Army

TDS

B.F.P

Explode

Kthetrat

Black Shadow

Hip-Hop Soldiers

Cannibalz

KAOS

Antrax


Tags: Da L.I.G.S, Da Ligs, Da L.I.G.S., Dal-X

Krijo Një Kartolinë