Da LIGS
Da LIGS

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Da LIGS është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi përbëhet nga Atdhe Muriqi [Thug Pizzeell] dhe Bardhyl Gashi [White O.G.]. Grupi DA-L.I.G.S. në fillim ishte i përbër brej antarve: Alban Berisha [Banny Bone], Bardhyl Gashi [WhiteOG]. Grupi u formua më heret por në vitin 1998, përher të parë u prezentua në kafiterin "Koha", në Prishtinë, mirëpo në atë kohë grupi quhej "Niggaz Sing Shqip". Në ato vite u mbajtën disa koncerte në Prishtinë, ku Da-ligs ishte pjesmarrës në ato koncerte, dhe a...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0