Më mbaj mend (për 1 muaj)

Da New Chain - E Kan Parasysh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

ANDY V:
sollet probleme dhe dolet jasht teme
nderkoh qe kerkoje fitimin e nje steme
...
DOZA:
lupa dhe bass, qetsi n klas
zerat qe bejm andi dhe doza jan bass
patinazh bej n rap, ti as beat-in spo kap
merresh me te tjer dhe te gjith i ke inat.
ANDY V:
me thuaj kujt ja hodhe, atyre qe e shitën,
apo ty qe se provove, lere se e lodhe,
braktise mikrofonin, sepse rruga ka malore,
fjalet mbaji per vete, trego veprat ca ofrove.
DOZA:
ej qetsohuni, merreni m qet,
mos na pyesni se si lozim lart n beat, se se dim as vet,
mbase kemi gjetur ate qe na perket, rap-in e that pa boj pa esenc.
ANDY V:
andi dhe doza, per nez edhe moza,
per tipa dhe tipe, shok dhe tifoza,
per mostra dhe bosa, polic dhe bajloza,
per ata qe largova dhe full i vendosa.
DOZA:
loja do rap, mundime jo fjal
te gjith veshin te gjera, nuk e di si e kan par,
kulturen percolla, pa jetuar s'fola,
m ne fund ja dola, tani ju godas.
ANDY V:
Tamam si baruti, si plumbi dhe pushka, ka diss per mc-is, me albume dhe grushta, tamam vogelusha, digjeni si fusha, ti mos ki merak se nuk merrem me pushta
DOZA:
Pushta per da new chain dhe cka,
per fazen, hip hop ideologjin q kan, sigurisht na ke par,
sigurisht na ke degjuar, se ca bejm e ke kuptuar,
por nuk ke per ta pranuar
REF:
e kan parasysh ata se kush jemi,
e kan parasysh ata se ca themi,
e kan parasysh por nuk duan ta pranojn,
i ka mbytyr xhelozia edhe bejn sikur s'shikojn


Ky tekst u dërgua nga thidiDa New Chain
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/05/2013


Da New Chain - E Kan Parasysh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Kan Parasysh".
3. Video është e këngës "E Kan Parasysh", por nuk këndohet nga Da New Chain.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Da New Chain:


Komente 0