TEKSTESHQIP

Dabesst
Love Me (Remix)
Lyrics

[DaBesst:]

Baby je e jemja, s'ka me t'lon me ik
besom po fol zemra, e nuk jom tu shpik
kejt qa kom un mrena, po du jasht me qit
du mu kon ti femna, që fmit mu mi rrit
Ndjenjat shum t'mdhaja, për me ti përshkru
momentet me ty, un ma s'shumti i du
dashnia jem për ty, shkon tu u shtu
po sa m'don ti mu ?

[Elvana:]
Se më je, më je, më je ti
çdo ndjesi për mua je ti
ti gjithmonë pranë vetes
do më kesh
mjafton vetëm të më duash
dhe sa herë të ma thuash
do ta them njësoj
dhe unë çdo herë

REF. 2x:
Love me, Love me
Veq ti me m'dasht mu
Love me, Love me
tjetër kurgjo s'du
Love me, Love me
aaaa, aaaa

[DaBesst:]

A munesh me m'premtu, që ti kurr nuk ki me shku
A muna me t'besu, që kurr nuk ki me m'lëndu
Love me, Love me more, Love me like I love you
(Love you, Love you, Love you)
Unë ta kom dhon fjalën, gjith mu kon me tye
nëse ndjenjat nalën, ka me pas arsyje
hajde dalim natën edhe kqyrim yje (yje)

[Elvana:]
Sa më njeh, më njeh, më njeh ti
jam me ty aty ku je ti
s'do të them adio asnjëherë
Sa herë unë të kam lënduar
prapë unë të kam shëruar
dashuria ndodh vetëm një herë

REF. 2x:
Love me, Love me
Veq ti me m'dasht mu
Love me, Love me
tjetër kurgjo s'du
Love me, Love me
aaaa, aaaa


Love me, Love me
LOVE ME...
Love me, Love me
LOVE ME...
Love me, Love me
aaaa, aaaa

REF. 1x:
Love me, Love me
Veq ti me m'dasht mu
Love me, Love me
tjetër kurgjo s'du
Love me, Love me
aaaa, aaaa