Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dabesst

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
 • Emri i Vërtetë:
 • Besart Hodaj
 • Vendlindja:
 • Aigle 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Dabesst është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Besart Hodaj i njohur më shumë si DABESST është një Hip-Hop artist dhe producent nga Prizreni i lindur me 29.07.1995 në qytetin AIGLE të kantonit VAUD në ZVICËRR por që jeton dhe vepron në Prizren. DABESST së pari ka filluar si tekstshkrues qysh në moshën 12-13 vjeçare në vitin 2008. Pastaj në vitin 2010 u bë antar i grupit të mirnjohur nga Prizreni "AU" (Armata Ujqve) ku dhe filloj të merret me muzik. Në moshën 14 vjeçare më saktsisht me datë 7 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Profili

Twitter

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Triblla

Kino

Simba

Tensioni G

Dardan Osmanollaj

Lantistar

Reexhi

Majesty

Arbër Kurtaj

Strongi

Tags: Dabesst, Da Besst Aka Artisti, Da Besst, Besart Hodaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet