Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daddy Yankee

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • Ramón Luis Ayala Rodríguez
 • Vendlindja:
 • San Juan, Puerto Rico 
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Daddy Yankee është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ramón Luis Ayala Rodríguez, known by his stage name Daddy Yankee, is a Puerto Rican reggaeton singer-songwriter, producer and actor. Ayala was born in Río Piedras, San Juan, Puerto Rico, and was raised in the neighborhood of Villa Kennedy Housing Projects. Ayala aspired to be a professional baseball player, and tried out for the Seattle Mariners Major League baseball team. Before he could be officially signed, he was hit by a stray round from ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

T.I.

Kanye West

50 Cent

Nelly

Luis Fonsi

Don Omar

Tito El Bambino

Arash

Tom Boxer

Sami Yusuf

Tags: Daddy Yankee


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet