Dafi Derti
Dafi Derti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Dëfrim Derti:
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
  • Ditëlindja:
  • 2 Prill
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi

Biografia

BIOGRAFIA: Dafi Derti është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshte Dëfrim Derti. Reperi i cili u be shume i famshem fale pjese rep ne hitin "Te ka lali shpirt", tashme vazhdon te jete shume i kerkuar. Per teksteshqip.com, Dafi ka thene: "Kur isha i vogël e dëgjoja shumë Hip-Hop-in. Me kalimin e kohës pasioni m’u kthye në profesion. Unë jam dibran dhe normal që do jem krenar, se Dibra është një vend me vlera e me njerëz të mrekulleshëm me karakter, burrëri, cilësi këto që më kanë shoqër...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 4