Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Dauti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  446
  • Vendlindja:
  • Skënderaj 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Dafina Dauti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dafina Dauti ka lindur në Skënderaj. Është ndër këngëtaret më të njohur të estradës shqiptare. Ka disa vite që është në skenë. Ka mbaruar Fakultetin për "Edukatë Fizike" në Universitetin e Prishtinës. Ka një vajzë që quhet Elizabeta dhe aktualisht jetonë dhe vepron në Prishtinë. Ka të edituar në treg disa videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Në Gusht 2006, Dafina Dauti merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Shko Te Ajo". Në M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

33 🔥Live 2017 (2017)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Njomza Kallaba

Mjellma Berisha

Monika Salihu

Egzona Ademi

Shota Baraliu

Nora Muqaj

Mirsa Kerceli

Bubulina Krasniqi

Zanfina

Teuta Kurti

Tags: Dafina Dauti


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet