A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daim Lala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  159
  • Emri i Vërtetë:
  • Damil Lala
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Daim Lala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, etno, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gja...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

I ati i

Soni Lalës

Ish-Bashkëshorti i

Buqe Rama (Buqja)

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Ta Fala (2019)

Lotin E Mshefa (2018)

Boll Ma (2017)

Çika Çika (2016)

Këngë Dasmash (2015)

Hajde Loçke (2014)

Oj Prishtinalike (Dridhe Belin) (2013)

One Milion (2012)

Jam Sheik (2011)

Ti Te Baca (2010)


» Dërgo Një Këngë »

A Je Ne Mend
A M'don
Moj Zemer Katile
Lutem
Falje S'ka
Çika Çika
Zemren Po Ta Fali
Xhelozoj
Jam Merzit
Lotin E Mshefa


Artistë Të Ngjashëm:

Rrufeja

Monny

Acidi

Agron Ahmeti

B52

Burim Hoxha

Shpat Deda

ZeeroMan

Valon Rama

Don Arbas


Tags: Daim Lala, Damil Lala

Daim Lala në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019