Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daim Lala - Fundi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  6

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fundi Im" kënduar nga Daim Lala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 32 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
32

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipe Krivenjeva & Lum Fejzullahu - Fundi Im

Se C'me qesht lodhur shpirti vetmia mka tret
Du mej dhan FUND ksaj jete asgje nuk me ka mbet..
Lum:
Mke prit me vite e vite me u kthy bashk me jetu
tkam dhan fjal e shum premtime sa shum kam gabu

Sot ti ben dasem t'madhe me krushq e me tupana
Pse kaq shum me lendove vall a thu qka te bana
Tkam dasht me shum se veten ..pa ty e urrej dhe jeten
Me qenien time tbetohem se ky esht FUNDI IM ..

X2:Lumi
Nuk paska qen e shkruar njeri tjetrit me i taku
duhet me u pajtu me fatin jeta duhet me vazhdu
Sod un e mallkoj veten e mallkoj fatin tim ta dish se ky fund i yti esht fillimi fundit tim ..

Tkam dasht me shum se veten pa ty e urrej dhe jeten
Me qenien time te betohem ky esht FUNDI IM
Prano urimet e mia edhe pse rinin ma humbe ,
Dije qe pa fund tkam dashur edhe prap te du

2x
Nuk paska qen e shkruar njeri tjetrit me i taku
Duhet me u pajtu me fatin jeta duhet me vazhdu

Adem Ramadani - Fundi Im

sa nat e gjat qetesi nuk kam
zemra m'eshte mbush plot me frik
mendja m´shtegton kujtime plot
udheton e larg me ik

nje pytje me shkakton shum merzi
si dot jet fundi im une se di
nje pytje me shkakton shum merzi
si dote jet fundi im un se di

o Zot un kam nevoj per ty o Zot
pa Ty skam ardhmeriiiii

Xhennetin e kerkoj edhe pse se meritoj
meshiren tende Zot shpresoj
Xhennetin e kerkoj edhe pse se meritoj
meshiren Tende Zot shpresoj

ditet kalojn fundi ne prag
neser qka vjen nuk e diiii
mekate plot t'mira shum pak
shpirti ndjen pasiguri

si dot jet halli im ate dit
dot jem ne erresir apo drit
si dot jet halli im ate dit
dot jem ne erresir apo drit

o Zot un kam nevoj per ty o Zot
pa Ty skam ardhmeri

Xhenetin e kerkoj edhe pse se meritoj
meshiren tende zot shpresoj
Xhenetin e kerkoj edhe pse se meritoj
meshiren tende Zot shpresoj

rruga e vertet mbushur plot mun
dhe lot me vin val e val
a dot qendroj deri ne fund
a do ta them un at fjal

nga sprova e varrit a do t'shpetoj
valle une siratin a do ta kaloj
nga sprova e varrit a do t'shpetoj
valle une siratin a do ta kaloj

o Zot deshiren time ma ploteso
t'lutem mos me privoooo
te miret kur ti shperblesh
larg tyre te mos me lësh
n'shoqeri me ta nje vend t´ma besh

te miret kur ti shperblesh
larg tyre te mos me lësh
n'shoqeri me ta nje vend t´ma besh


Renditja: Top 200
Publikimi: 29/09/2016Më Shumë Këngë Nga Daim Lala:


Komente mbi këtë këngëDaim Lala - Fundi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fundi Im".
3. Video është e këngës "Fundi Im", por nuk këndohet nga Daim Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.