Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dani Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Dani Abazi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Dani Abazi është nga ata këngëtarë që muzikën e bënë me zemër, pa menduar për sukseset gjigande. Për të ka rëndësi kultivimi i mirë i këngës dhe në këtë pikë ja ka dalë që nga fillimi. Dani Abazi është bërë i njohur falë kualitetit në interpretimin live, por edhe albumeve, këngëve e videoklipeve. Këngëtari tregon se është i kënaqur me angazhimin në dasma e ahengje. Më datë 9 Shkurt 2015, Dani Abazi publikon videoklipin "Je Larg". Më datë 6...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dani Abazi

Komente 0