Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dardan Osmanollaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dardan Osmanollaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. I njohur me emrin e tij të skenës Danny ose Dardanny, Dardan Osmanollaj është një këngëtar, rapper, kompozitor dhe prodhues Shqipëtar. Danny kontriboi në estradë me shumë këngë të bukura si LATINA. Ai është një Hip Hop artist i talentuar. Dardan Osmanollaj U lind më 17 Janar në Prizren, Kosovë. Ai u morr me muzikë qysh në moshë të vegjëlisë. Duke shkuar në të njëjtën kohë në dy shkolla (Shkollën elementare dhe atë të muzikës), Gitara ishte ins...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kino

Gentrit Sopjani

Diamant Sinanaj (BlackLion)

Tensioni G

Vig Poppa

Gent Fatali

Simba

Majesty

Blasta

Fero

Tags: Dardan Osmanollaj, Straightbeat, Dardanny, Danny


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet