Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Dardan Shkreli - Plaç Sonte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/05/2007

2007-05-30T04:35:57+00:00Uh yeah, dashuria është për të marrë si ne!

Rastësisht,
Çdo gjë filloi, që kurë nisa të jetoj,
Të shikoj, të dëgjoj, botën rrreth vehtes ta kuptoj.
Hapin e parë kur e lëshova, fjalën e parë e belbëzova,
Por që atëherë - asgjë vërtetë nuk kuptova!

As më kanë kuptuar, as i kam kuptuar,
I kam dëgjuar, gjithnjë kam qenë i hutuar,
Në shkollë në një profesoreshë i dashuruar,
Ku kam gabuar, ku kam gabuar?!

Ref:
Unë nuk e di,
treni Prishtinë-Ajvali,
A niset nga ky peron,
Dhe bileta sa kushton!

Uh yeah, dashuria është për të marrë si ne!

Jeta vazhdon unë pres në stacion,
Koha shpejtë kalon, në mua nuk mendon,
Unë e di s'jam i marrë, por në mua digjet zjarrë:
Zemra, uh për femra!

Ref:
Unë nuk e di,
treni Prishtinë-Ajvali,
A niset nga ky peron,
Dhe bileta sa kushton!
Uh yeah, dashuria është për të marrë si ne!

-A bën edhe njëherë?
- S'bën!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet