Darko Dimitrov
Darko Dimitrov

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Janar 1973
  • Horoskopi:
  • ♒ UjoriBiografia

BIOGRAFIA: Darko Dimitrov është një autor këngësh dhe producent i huaj. Darko Dimitrov lindi më 21 janar 1073 në Shkup të Maqedonisë. Ka mbaruar Akademinë e Arteve për muzikë në Shkup dhe punon në studion e tij "Studio Dimitrov", bashk me babain dhe vëllain e tij Oliver Dimitrov. Ndryshe ai njihet edhe si autor i shumë këngëve shqiptare. Këngët e tij janë të vlerësuara mjaft shumë nëpër festival të ndryshem si Kënga Magjike etj. Ka bashkpunuar me disa artist shqiptar si: Adelina Emini, Anjeza Shahini, Genta Ismajl...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0