Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Dashi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Karrieren muzikore e filloj nga viti 2000 edhe pse rapin e kishte n`zemer qysh heret n`femijeri. Pas shum pengesash Dashi s`pati aktivitete deri n`vitin 2003-04 kur edhe filloj bashkepunimi me Double-G, ku suksesi nuk mungoj dhe per nje kohe t`shkurt morri pjese n`disa koncerte si n`Kosove po ashtu edhe n`Shqiperi dhe realiozoj disa video klipe bashk me Double-G. Dashi ka bashkepunime me shum repera kosovar dhe shqiptar n`pergjithesi. Momentalish...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

Double G Army

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Big G (Bahri Aliu)

Az-M

Jango Tonny

V-I-Z-I

KOG

Ylldrit Jakupaj

Nde-Rim

Nori a.k.a 623

Sharku Mc

Don ProbleMC

Tags: Dashi, D.A.Sh.I.


Komente mbi këtë artist