Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dashuri Hysa - Gjitonia  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Plaku, Djali, Vajza"

Komente

Asnjë Koment

13/04/2013

2013-04-13T11:39:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjitonia" kënduar nga Dashuri Hysa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dashnor Diko. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pse ma mban koken menjane,
Ta marre lumi ta marre,
Pse ma mban koken menjane,
Ta marre lumi ta marre, ohoo

Gjitonen qe kisha prane,
Ta marre lumi ta marre,
Gjitonen qe kisha prane,
Ta marre lumi ta marre,
O une dereziu ohoo

Pse ma mban koken menjane,
Ta marre lumi ta marre,
Pse ma mban koken menjane,
Ta marre lumi ta marre,
O une dereziu ohoo

Sikur te kam vrare babane,
Ta marre lumi ta marre,
Sikur te kam vrare babane,
Ta marre lumi ta marre,
O une dereziu ohoo

As babane as te vellane,
Ta marre lumi ta marre,
As babane as te vellane,
Ta marre lumi ta marre,
O une dereziu ohoo

Gjitone moj gryke zene,
Ma jep fjalen qe mke dhene,
Gjitone moj gryke zene,
Ma jep fjalen qe mke dhene, ohooo

Pse ma mban koken menjane,
Ta marre lumi ta marre,
Pse ma mban koken menjane,
Ta marre lumi ta marre, ohoo

Dola moj dola, atje larte ne male,
O sa bukur tringellon o syla bujare
Dola moj dola, atje larte ne male,
O sa bukur tringellon o syla bujareMë Shumë Këngë Nga Dashuri Hysaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet