Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dava Gjergji - Gurbetliu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3


Ani more moter sa shum jam merzit
Ne gurbet jam tretur nuk pom teren syt
Kjaj e permallohem spushoj as niher
Stinet kut nuk n’drohen nuk vjen kur pranver
Stinet kut nuk n’drohen nuk vjen kur pranver

Ktu edhe bylbylat kan harru me këndue
Jan bashku me qyqet rrin veq tu vajtu
Lum te gjith ata qe skam emigrue
Dy fysh jeten vetit ata ja kan shtue
Dy fysh jeten vetit ata ja kan shtue

Se nuk ka ma bukur kur del nqosht avllisë
E i thu mirmengjes mat parit kujshis
Kafen kur tapish bashk me bab e nanë
Kja ështe lumturia jet veq kaj me i thon


Ky tekst u dërgua nga Donjeta Berisha Förslöv/Suedi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Dava Gjergji - Gurbetliu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetliu".
3. Video është e këngës "Gurbetliu", por nuk këndohet nga Dava Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dava Gjergji:


Komente 0