A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
David Bisbal

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Almería 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Spanjë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: David Bisbal është një këngëtar i huaj shumë i njohur. David Bisbal Ferré is a Grammy-winning Spanish pop singer, songwriter, actor. He gained his initial fame as a runner up on the interactive reality television show Operación Triunfo. He has since released four studio albums, all of which topped the Spanish Albums Chart, in addition to recording a number of live albums. He has toured throughout Europe and Latin America and is now considered to be a crossover international artist. As of 2012, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

David Bustamante

Ron Pope

Tito El Bambino

Mika

Josh Turner

Don Omar

Tom Boxer

Bobby Valentino

Ne-Yo

Sami Yusuf


Tags: David Bisbal

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019