Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
David Bustamante

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • David Bustamante Hoyos
 • Vendlindja:
 • San Vicente De La Barquera 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: David Bustamante është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. David Bustamante Hoyos is a Spanish pop singer and songwriter. He gained his initial fame in 2001 as a third place winner on Operación Triunfo, the interactive musical reality television show that went on to achieve the highest audience ratings in the history of Spanish TV. Bustamante has sold more than 2 million records -albums and singles combined- in Spain and Latin America, getting 14 Platinum in albums, 6 Platinum in singles, 2 Gold in mobil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alex Ubago

Justin Timberlake

Passenger

Tiziano Ferro

Adam Lambert

Alex Clare

Guy Sebastian

Michel Teló

Luis Fonsi

David Bisbal

Tags: David Bustamante, Bustamante


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet