David Dreshaj
David Dreshaj
David Dreshaj
  • Vendlindja:
  • Podgoricë
  • Jeton në
  • Mali i Zi
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Shtator 1999
  • Horoskopi:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
David Dreshaj është këngëtar i njohur. Më datë 1 Nëntor 2016, David publikon videoklipin "Loving You".

Në Shtator 2016, David merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Te Kam".

Më datë 28 Gusht 2017, David publikon videoklipin "Eja". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda, teksti u shkrua nga Olti Curri.

Në Tetor 2017, David merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Vetem Ne Te Dy".

Më datë 22 Maj 2019, David publikon videoklipin "Bomb". Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli), ndërsa teksti u shkrua nga Lumi B & Big Bang.

Më datë 2 Gusht 2019, David publikon videoklipin "Dilema". Muzika e këngës u punua nga REDBOX Entertainment.

Më datë 4 Shtator 2019, David publikon videoklipin "Sierra". Muzika e këngës u punua nga Armend Rexhepagiqi, ndërsa teksti u shkrua nga Aida Baraku. Produksioni audio u realizua nga Darko Dimitrov.

Më datë 23 Gusht 2020, David Dreshaj publikon videoklipin "I Believe". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Darko Dimitrov.

Më datë 23 Gusht 2020, David Dreshaj publikon videoklipin "Nuk E Dua". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Lindon Berisha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov.

Më datë 12 Mars 2021, David Dreshaj publikon videoklipin "Lonely". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 30 Prill 2021, David Dreshaj publikon videoklipin "Ta Fala". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 25 Qershor 2021, David Dreshaj publikon videoklipin "Ma Le". Muzika dhe teksti i kësaj kënge, vijnë të realizuara në bashkëpunim nga Tonic & Denk, ndërsa për arranzhimin janë kujdesur DjR, Tonic & Dj Bannzz. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Panda Music.

Më datë 31 Korrik 2021, David Dreshaj publikon videoklipin "Egoiste". Muzika e këngës u punua nga Cricket, Gesko & David Dreshaj, ndërsa teksti u shkrua nga Gesko & David Dreshaj. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 23 Gusht 2021, David Dreshaj publikon videoklipin "Asaj". Muzika e këngës u punua nga Endrit Mumajesi, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & David Dreshaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 18 Mars 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Ku Je". Muzika e këngës u punua nga Darko Dimitrov, teksti u shkrua nga Elinel & David Dreshaj, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Darko Dimitrov.

Më datë 8 Qershor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Ana". Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Darko Dimitrov, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Elinel & David Dreshaj. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Darko Dimitrov.

Më datë 2 Gusht 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Do Dashni". Muzika e këngës është sjellë tek publiku nga Mixey, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Elinel & David Dreshaj, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkarisht Darko Dimitrov, Mixey & Apollo. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Në vitin 2022, David Dreshaj publikon albumin "The Christmas Ep".

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Si Këmbanë". Për muzikën dhe orkestrimin e këngës u kujdes Darko Dimitrov, ndërsa tekstin e kanë shkruar bashkarisht Elinel & David Dreshaj. Produksioni audio u realizua nga Darko Dimitrov.

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Mary Did You Know". Kënga u orkestrua nga Darko Dimitrov.

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Noel (He Is Born)". Kënga u orkestrua nga Darko Dimitrov.

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "O Come, O Come Emmanuel". Kënga u orkestrua nga Darko Dimitrov.

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Jingle Bells". Kënga u orkestrua nga Darko Dimitrov.

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "What Child Is This". Kënga u orkestrua nga Darko Dimitrov.

Më datë 1 Dhjetor 2022, David Dreshaj publikon videoklipin "Silent Night". Kënga u orkestrua nga Darko Dimitrov.

Më datë 16 Maj 2023, David Dreshaj publikon videoklipin "Ama Zemren", në bashkëpunim me Elinel. Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Endrit Mumajesi, Elinel, David Dreshaj & Cricket. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Në Maj 2023, David Dreshaj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Ama Zemren", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 23 Qershor 2023, David Dreshaj publikon videoklipin "Tequila", në bashkëpunim me Don Phenom. Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Endrit Mumajesi, Anxhelo Koci, Cricket, David Dreshaj & Don Phenom kanë realizuar bashkë muzikën, Don Phenom, Cricket & David Dreshaj kanë punuar bashkë tekstin e kësaj kënge, ndërsa për arranzhimin u kujdes Cricket. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 10 Gusht 2023, David Dreshaj publikon videoklipin "Alkool". Kënga vjen e realizuar në një mega-bashkëpunim, ku Mixey, Apollo & David Dreshaj kanë punuar bashkë muzikën, Gent Fatali, Elinel & David Dreshaj janë kujdesur për tekstin, ndërsa në studio për arranzhimin e këngës punuan Robert Bilbilov, Mixey & Apollo. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 18 Nëntor 2023, David Dreshaj & Young Zerka publikojnë videoklipin "Diabla". Kënga vjen e realizuar në një mega-bashkëpunim, ku Young Zerka, RZON, PllumB, Petrit Sefaj, David Dreshaj & Robert Bilbilov kanë punuar bashkë muzikën, Petrit Sefaj, RZON, David Dreshaj, PllumB & Young Zerka janë kujdesur për tekstin, ndërsa në studio për arranzhimin e këngës punuan Robert Bilbilov & RZON. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON & Robert Bilbilov.

Më datë 25 Shkurt 2024, David Dreshaj publikon videoklipin "Ta Dija", në bashkëpunim me Bleron. Kënga vjen e realizuar në një mega-bashkëpunim, ku J Gashi, EngliVersal & David Dreshaj kanë punuar bashkë muzikën, Gesko, J Gashi, David Dreshaj & EngliVersal janë kujdesur për tekstin, ndërsa në studio për arranzhimin e këngës punuan EngliVersal & EngliVersal. Videoklipi u prodhua nga Smartmotion Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga EngliVersal.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3